Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne cieszą się od lat niegasnącą popularnością. To świetne rozwiązanie dla osób, które mają dość klasyki w postaci firan i zasłon:

  • nie chcą swojego czasu marnować na pranie, prasowanie, a później ich wieszanie,
  • uważają, że są przestarzałe i chcą urządzić mieszkanie lub dom w nowoczesnym stylu,
  • wreszcie nie mają ochoty wysłuchiwać po raz kolejny dowcipu o ropusze i 40 żabkach.

Są trwałe (nie blakną), odporne na uszkodzenia i funkcjonalne. Zabezpieczają przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, stanowią barierę dla promieni słonecznych, zapobiegając nadmiernemu przyrostowi temperatury we wnętrzu budynku, a jednocześnie go dekorują.

Materiał

Wybór odpowiedniego modelu nie należy do zadań prostych, bowiem materiał wybieramy z przeogromnej gamy kolorów, deseni i struktur. W naszej ofercie znalazły się tkaniny m.in. częściowo przepuszczające światło, pokryte perłową powłoką (odbija światło tworząc ciekawe refleksy), przyciemniające, podgumowane (dają 100% zaciemnienia), z trawą bambusową. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdym, nawet najśmielszym oczekiwaniom.

Rodzaje

Wśród rolet wewnętrznych wyróżniamy:

  • rolety wolnowiszące (montuje się je do ściany, sufitu albo ramy okiennej; nie posiadają kasety, w której chowa się materiał; idealnie współgrają z dużymi przeszkleniami; w przypadku okien uchylnych można zastosować tzw. prowadzenie żyłkowe, dzięki czemu będzie trzymała się blisko szyby).
  • rolety w kasecie z prowadnicami (montuje się je bezpośrednio do listew przyszybowych; tkanina nie odstaje od szyby, a przed kurzem chroni ją kaseta z PCV lub aluminium),
  • rolety plisowane (tkanina składa się w harmonijkę, a dzięki bocznym listwom może się poruszać w pionie w jednym kierunku lub dwukierunkowo – zasłaniając tylko wybraną część okna; przylega do szyby, dzięki czemu zajmuje mało miejsca; rolety zamontować można na listwie przyszybowej i skrzydle okna w sposób inwazyjny lub bezinwazyjny oraz na ścianie – bez kołków w tym wypadku się nie obejdzie).

Sprawdź trendy rolet wewnętrznych

Top