Refleksole

Skuteczną barierę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym (redukując go nawet o 90%) zapewnia roleta typu screen, znana również pod nazwą refleksol. Pozwala zachować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu i ogranicza pracę klimatyzacji do niezbędnego minimum. Można nią osłonić naprawdę duże powierzchnie – do 4,5 metra szerokości i 5 metrów wysokości.

Materiał

Refleksole należą do rolet tekstylnych. Materiał posiada strukturę drobnej siatki. Nie ogranicza dopływu powietrza przy uchylonym lub otwartym oknie oraz nie zaciemnia całkowicie pomieszczenia. Widzisz to, co dzieje się na zewnątrz. Zasunięta do końca może posłużyć jako moskitiera.

Tkanina składa się z włókien poliestrowych i szklanych z powłoką PCW, dzięki czemu odznacza się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne (wiatr, deszcz, śnieg, wysokie lub niskie temperatury). Z osłony można zatem korzystać zimą. Poza tym nie ma obaw, że zwijając ją w stanie mokrym ulegnie zniszczeniu.

Oferujemy bogaty wybór kolorystyki. Tkanina dostępna jest u nas również w różnym stopniu przezierności i gęstości.

Montaż

Osłonę montuje się na zewnątrz (m.in. by zabudować pergolę, balkon, wnękę) lub wewnątrz budynku (by osłonić okno), w zależności od potrzeb i preferencji. W przypadku tego pierwszego sposobu dostępna jest w wersji fasadowej, wnękowej lub podtynkowej. Może poruszać się w prowadnicach listwowych z ekstradowanego aluminium lub linkowych ze stali nierdzewnej, bądź wolno zwisać.

Obsługa

Sterować refleksolą można na dwa sposoby. Pierwszy z nich to system ręczny, polegający na poruszaniu korbą lub w przypadku montażu wewnątrz pomieszczenia – metalowym łańcuszkiem ewentualnie belką dolną. Dla osób ceniących sobie wygodę polecamy jednak montaż silnika elektrycznego. Korzysta się wówczas ze specjalnego pilota lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie czy tablecie.

Automatyka pogodowa

Rozwiązaniem znacznie podwyższającym komfort użytkowania refleksol jest automatyka pogodowa. Czujnik słoneczny można zaprogramować tak, by po osiągnięciu pewnego stopnia nasłonecznienia opuszczała się sama. Natomiast czujnik wiatru ochroni przed uszkodzeniem w odpowiednim czasie unosząc ją do góry. Zdecydowanie warto rozważyć tę opcję.

Top