Moskitiery

Chcesz przewietrzyć pokój, ale masz dość wlatując much i komarów? Jesteś uczulony na jad pszczeli i po prostu boisz się, że jakiś zabłąkany osobnik wpadnie do pomieszczenia, w którym przebywasz i Cię zaskoczy? Warto rozważyć zakup moskitier, ale takich z prawdziwego zdarzenia, a nie marketowych przyklejanych na taśmę. Możesz je zamontować zarówno na okna (również dachowe), jak i na drzwi, w domu jednorodzinnym, mieszkaniu lub w biurze.

Oferujemy produkt w różnej kolorystyce konstrukcji (nie tylko białej, ale i antracytowej, złotego dębu itd.) i siatki. Dołożymy wszelkich starań, by spełnić Twoje potrzeby.

Moskitiery okienne

Moskitiery pasują do każdego rodzaju okien, niezależnie od jego wielkości. Wyróżniamy ich dwa rodzaje:

  • ramkowe (to najpopularniejsze rozwiązanie; mocuje się je do kołnierza okiennego przy pomocy specjalnych obrotowych haczyków – to metoda bezinwazyjna, nie trzeba wiercić żadnych otworów; w łatwy i szybki sposób można je również zdemontować i wyczyścić w razie zaistnienia konieczności; poza tym wiele osób zdejmuje je na sezon zimowy lub też przed gruntownymi porządkami i remontami),
  • rolowane (wymagają założenia specjalnych prowadnic wyposażonych w system sprężynowy i kasety, w której chowa się siatka, ale dzięki temu można je płynnie rozwijać i zwijać przy użyciu jednej ręki; inną ich zaletą jest to, że okno nie musi być cały czas przysłonięte, ale tylko wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba – zwiększa to estetykę pomieszczenia, ale i ułatwia czyszczenie samych okien; należy również wybrać kierunek zwijania – poziomy lub pionowy).

W przypadku moskitier na okna dachowe w grę wchodzi tylko drugi z w/w systemów. Zakłada się je we wnęce okiennej lub też na ścianę.

A co jeśli posiadasz system osłon przeciwsłonecznych? Nie martw się – możesz je umieścić pod nim.

Moskitiery drzwiowe

Skuteczną ochronę przed owadami i insektami uzyskasz montując moskitiery na drzwi tarasowe i balkonowe. Wyróżniamy ich kilka rodzajów:

  • ramkowe na zawiasach (to rozwiązanie jest szczególnie polecane jeśli taras lub balkon jest często użytkowany; to takie dodatkowe drzwi, w których warto zamontować samozamykacz – nie trzeba wówczas pamiętać o ich każdorazowym zamknięciu),
  • rolowane (działają podobnie jak okienne),
  • przesuwne (poruszają się dzięki specjalnym prowadnicom w kierunku lewo-prawo; składają się z jednego lub dwóch paneli; polecamy je do większych przeszklonych powierzchni np. w ogrodach zimowych czy patio),
  • plisowane (jak sama nazwa wskazuje siatka posiada plisy, ale po jej rozłożeniu jest odpowiednio napięta; zamknięta chowa się w profilu bocznym i nie zajmuje wiele miejsca; brak dolnego profilu ułatwia wyjście na patio czy taras osobom posiadającym problem z poruszaniem się oraz małym dzieciom).
Top