Drzwi zewnętrzne / wejściowe

Jesteś w trakcie budowy domu i przyszedł już czas na montaż drzwi wejściowych? A może pragniesz wymienić stare, zniszczone drzwi na bardziej nowoczesne, posiadające lepsze parametry techniczne? Znalazłeś się zatem w odpowiednim miejscu. Chętnie przygotujemy dla Ciebie odpowiednią ofertę wraz z montażem. Jesteśmy w stanie spełnić Twoje oczekiwania, nawet jeśli będą one niestandardowe.

Zadania

Drzwi zewnętrzne pełnią kilka bardzo ważnych funkcji. Mają przede wszystkim zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed wtargnięciem do niego niepowołanych osób. W celu ochrony swoich bliskich i mienia najlepiej wybrać drzwi zewnętrzne antywłamaniowe w odpowiedniej klasie. Zgodnie z normami europejskimi najniższa z nich to RC1, najwyższe – RC5 i RC6, przy czym stosuje się je w instytucjach, które wymagają specjalnej ochrony (np. w bankach). Dla klientów indywidualnych polecamy klasę RC3 lub RC4.

Innym ich zadaniem jest ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (deszczem, śniegiem, silnym wiatrem) i redukcja strat ciepła. Nowoczesne technologie produkcji sprawiają, iż niektóre z oferowanych modeli są w stanie sprostać surowym wymaganiom, które należy spełnić w budownictwie pasywnym.

Dźwięki o natężeniu od 35 do 70 dB utrudniają wypoczynek i zasypianie, dlatego też tak ważne jest by do naszego mieszkania czy domu nie dostawały się irytujące odgłosy z zewnątrz. W tym celu warto zakupić odpowiednie drzwi. Im wyższy współczynnik izolacyjności akustycznej (Rw) tym uzyskamy wyższy komfort. I tak, jeśli zdecydujemy się na zakup produktu oznaczonego symbolem Rw 43 dB oznacza to, że o tyle właśnie zmniejszymy poziom hałasu przenikający do wnętrza budynku. Tym samym często jesteśmy w stanie go zredukować do poziomu rozmowy. W przypadku drzwi wejściowych do mieszkań zalecamy, by wybierać modele o nie mniejszym współczynniku Rw niż 30 dB. I co najistotniejsze, drzwi akustyczne mogą posiadać również właściwości antywłamaniowe i przeciwpożarowe.

Nie można też zapominać o funkcji reprezentacyjnej. Nawet najbardziej solidne drzwi potrafią zepsuć wygląd całego budynku jeśli nie będą dopasowane do elewacji i stylu, w jakim urządzone zostały wnętrza. Posiadamy szeroki wachlarz wzorów (w tym ze zdobieniami, przetłoczeniami) i kolorów, jak również różne rodzaje przeszkleń. Szklane elementy dodają drzwi lekkości, doświetlają przedsionek, umożliwiają podejrzenie, kto znajduje się za nimi, a jednocześnie nie obniżają poziomu bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii. Przykładowo przeszklenie może zostać zamontowane zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej z zespolonego szkła bezpiecznego (takiego, które nie rozpada się na drobne, ostre kawałki). Do innowacyjnych rozwiązań należą skrzydła drzwiowe, które tworzą jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą po obu stronach i takie też u nas znajdziesz.

Materiał

Drzwi wejściowe produkuje się z trzech podstawowych materiałów:

  • stali (cechuje je wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, a modele w niektórych konfiguracjach są w zasięgu nawet tych klientów, którzy dysponują mniejszym budżetem),
  • aluminium (początkowo można było je napotkać tylko w budynkach szeroko rozumianej użyteczności publicznej, ale obecnie co raz częściej używa się ich do montażu w nowoczesnej zabudowie jednorodzinnej; są odporne na korozję i warunki atmosferyczne; odznaczają się wysoką izolacyjnością cieplną i akustyczną; jeśli dodamy do nich naświetla uzyskamy piorunujący efekt wizualny),
  • i drewna (wyróżnia jest wysoka izolacyjność cieplna oraz niepowtarzalny wygląd, ale wymagają okresowej konserwacji).

To, z czego zostaną wykonane w dużej mierze decyduje o ich wytrzymałości i parametrach.

Dodatkowe wyposażenie

Do ciekawych rozwiązań, w które można zaopatrzyć drzwi wejściowe należy opadająca uszczelka progowa. Zapewnia ona obecnie najwyższy stopień uszczelnienia ich od dołu. Ma jeszcze jedną zaletę istotną zwłaszcza dla osób posiadających problemy z poruszaniem się – likwiduje barierę w postaci tradycyjnego progu.

Montując samozamykacz ramieniowy zyskujemy pewność, że drzwi zamkną się od razu za wchodzącą osobą, minimalizując jednocześnie straty ciepła.

Dla osób ceniących wygodę i nowinki technologiczne posiadamy w ofercie również cyfrowe systemy kontroli dostępu – drzwi otwiera się za pomocą skanera odcisków palców, panelu dotykowego lub zdalnie dzięki zainstalowanej na smartfonie specjalnej aplikacji.

Materiały dla Ciebie – Katalogi drzwi

Firma Urzędowski
Porta
Erkado

Sprawdź trendy drzwi zewnętrznych

Top