O drzwiach zewnętrznych mówi się, że stanowią wizytówkę budynku, ale drzwi znajdujące się w jego wnętrzu są przecież równie ważne. Nie można o tym zapominać planując remont czy wystrój nowego domu, mieszkania, miejsca pracy. Muszą tworzyć harmonię z dodatkami czy umeblowaniem. W przeciwnym razie mogą zepsuć uzyskanie pożądanego efektu końcowego.
Oferujemy bardzo szeroki wybór drzwi wewnętrznych w atrakcyjnych wzorach, bogatej gamie kolorystycznej i różnorodnej konfiguracji. Jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Przyjdź, zadzwoń lub napisz i przekonaj się sam!

Kierunek otwierania drzwi
Chcąc wybrać odpowiedni model należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań. Na początku powinniśmy zdecydować w jakim kierunku i na którą stronę powinny otwierać się nasze drzwi: do wewnątrz pomieszczenia czy na zewnątrz, na lewo czy na prawo.
Przylga
Kolejną kwestią do rozważenia jest przylga. Wyróżniamy w tym zakresie trzy rodzaje drzwi wewnętrznych:
- przylgowe (posiadają charakterystyczne wcięcie, które zachodzi na ościeżnicę – to swego rodzaju klasyka, zaś na widoczne gołym okiem zawiasy można nałożyć osłonki, które występują w kilku wariantach kolorystycznych),
- bezprzylgowe (tworzą z ościeżnicą jedną płaszczyznę, a zawiasów nie widać po ich zamknięciu – wariant ten zyskuje co raz bardziej na popularności),
- rewersyjne lub z odwrotną przylgą (otwierają się do wnętrza ościeżnicy, ale jednocześnie tworzą z nią jednolitą płaszczyznę gdy są zamknięte).
Przeszklenia
Drzwi z przeszkleniem czy bez – oto jest pytanie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli zdecydujesz się na pierwszy wariant masz do wyboru szkło:
- hartowane mleczne lub przeźroczyste (jest bardziej wytrzymałe od zwykłego, ale w przypadku znacznego uszkodzenia rozsypie się na drobne, ostre kawałki),
- klejone VSG matowe lub czarne (powstaje poprzez sklejenie ze sobą dwóch tafli szkła przy pomocy specjalnej folii – nawet przy mocnym uderzeniu nie rozpadną się one w drobny mak; kolor czarny nie przepuszcza światła),
- dekoracyjne (standardowo strona z dekoracją znajduje się po stronie zawiasów – jest to szklenie na awers, ale istnieje możliwość odwrócenia stron – mamy wówczas do czynienia ze szkleniem na rewers).
Co ciekawe zamiast szkła można też z jednej strony drzwi użyć lustra (od strony zawiasów).
Okleina
Masz małe dzieci? Posiadasz w domu lub mieszkaniu zwierzęta? Któryś z domowników porusza się na wózku? I obawiasz się pewnie, że drzwi ulegną zbyt szybkiemu zniszczeniu? Nie martw się o to. W naszej ofercie znajdziesz okleiny o podwyższonej odporności na zarysowania czy ścieranie, a jednocześnie zachowujące niepowtarzalny wygląd (tak idealnie imitują strukturę drewna, że czasem trudno jest określić z jakiego materiału zostały wykonane drzwi). Ponadto niektóre proponowane przez nas modele posiadają specjalną powłokę odporną na ślady palców.
Uszczelka opadająca
Ciekawym i bardzo funkcjonalnym dodatkiem jest uszczelka opadająca. Montuje się ją najczęściej w skrzydle. Wysuwa się ona automatycznie po zamknięciu drzwi. Stanowi dodatkową barierę przed światłem (to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać pełne zaciemnienie w pomieszczeniu po zgaszeniu światła), dźwiękiem, kurzem, owadami, a nawet dymem.
Ukryty odbojnik magnetyczny
Masz dość ciężkich, nieestetycznie wyglądających stoperów do drzwi? Zdarzyło Ci się o nie potknąć? Małe dziecko namiętnie się nim bawiło i zrobiło sobie krzywdę? Warto zatem rozważyć montaż ukrytego odbojnika magnetycznego.
Drzwi składane
Wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania klasycznych drzwi z uwagi na ograniczoną ilość miejsca (np. w spiżarni, garderobie, toalecie na poddaszu) warto zamontować drzwi składane. Zbudowane są z dwóch części połączonych ze sobą ukrytymi zawiasami. Mogą zostać pokryte dowolną okleiną dzięki czemu istnieje możliwość zachowania jednego stylu w całym budynku.
Drzwi przesuwne
Jeśli chcesz wykorzystać maksymalnie dostępną przestrzeń lub też wygrodzić z pomieszczenia pewną jej część (np. na garderobę czy łazienkę w sypialni) pomogą Ci w tym drzwi przesuwne. Masz do wyboru ich dwa rodzaje, które różnią się między sobą typem mocowania: naścienne i chowane w ścianę.
Ten typ drzwi wewnętrznych idealnie będzie się wkomponowywał w nowoczesne wnętrza o charakterze loftowym. Zwłaszcza, że można wybrać w nich uchwyty w typie industrialnym lub retro czy też drzwi szklane z aluminiową maskownicą.
Drzwi ukryte / dyskretne
W nowoczesnych wnętrzach (i to zarówno w domach, jak i w biurach) sprawdzą się drzwi z ukrytą ościeżnicą. Stanowi ona jednolitą całość ze ścianą, co optycznie powiększa pomieszczenie. Co ciekawe na rynku dostępne są modele do samodzielnego dekorowania. Można je pomalować na dowolny kolor, pokryć fototapetą, panelami ściennymi, a nawet mikrocementem.
Drzwi łazienkowe
Drzwi, które chcemy zamontować w łazience muszą spełniać trzy podstawowe wymagania: mieć szerokość min. 80 cm, otwierać się na zewnątrz i być zaopatrzone w elementy wentylacyjne. Jeśli chodzi o to ostatnie kryterium mamy kilka opcji do wyboru:
- podcięcie na dolnej krawędzi drzwi (wygląda bardzo estetycznie),
- tuleje (z tworzywa drewnopodobnego lub metalu o kształcie okrągłym lub kwadratowym),
- kratka (niestety lubi zbierać kurz i trudno jest ją wyczyścić),
- szczelina (jest najmniej widocznym rozwiązaniem).
Drzwi podwójne
Najbardziej popularne są skrzydła pojedyncze, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać podwójne. Składają się one z części biernej i czynnej. Mogą być symetryczne, asymetryczne lub z dostawką pełną.